Anglija Lietuva, visur perspektyvu, bet emigracijoje perspektyviausia

anglija lietuva siuntiniaŠiam pasaulyje visi ieškom gyvenimo perspektyvos. Dažniausiai ta perspektyva susijusi su šeimos stabilumu arba finansinėmis galimybėmis. Kodėl taip dažnai iškeičiam Lietuviškas perspektyvas į Karališkąsias? Kuo skiriasi meilė Anglijai nuo meilės Lietuvai? Kad ir kokie patriotai bebūtume, mes kažkokiu būdų įsimylime Anglijos lietų ir keistus arbatos gėrimo ritualus. Ar jūs labai mylit Angliją? O gal negalit gyventi be tėvynės? Ar šiandien visi neesam pasaulio piliečiai, tokie be vietos, bet su perspektyvomis.

Anglijos piliečiai tokie pat patriotiški kaip ir Lietuvos, tačiau Anglija Lietuva turi esminių kultūrinių ir finansinių skirtumų. Kol iškėlę „Union Jack“ vėliavas britai gieda „Rule Britania“ arba „God save the Queen“ (bet ne kaip Sex Pistols fascist regime), Lietuviai kelia į viršų trispalves ir gieda „Lietuva tėvyne..“. Taigi iš pirmo žvilgsnio patriotiniai jausmai nesiskiria. Vis tik gyvenimo perspektyvos Anglijoje kitokios. Ar Lietuviai įsimyli britiškas tradicijas tik dėl to, kad čia uždirba daugiau nei kada nors uždirbtų Lietuvoje? Jie išlaiko giminaičius pasilikusius žemyninėje Europoje, bet viliasi čia sugrįžti.

Arbatos gėrimas, skėčių ir lietaus batų mados, tai tik nedidelis žiupsnelis Angliškų tradicijų, jei taip jas galėtume pavadinti. Anglija Lietuva vis tik nėra tokios nutolusios, kad ir kaip jas skirtų finansinės perspektyvos. Žmogiškojo bendrumo tarp skirtingų šalių visados esti. Sakoma, kad lietuviai niūrūs, nemandagūs ir linkę į depresiją, tačiau tokios pat melancholijos simptomus patiria ir anglai. Kas sako, kad jie visados šypsosi. Ir anglai mėgsta skųsti nemaloniu oru. Kiekviena emigracija turi savų trūkumų ir privalumų. Galvojat, kad kitoj šalyje neišgyvensit liūdesio?

Vis tik Anglijoje jaučiamės perspektyviai ir laimingai. Anglija Lietuva nėra nutolusi viena nuo kitos. Visai greitai ir paprastai įveikiam atstumus. O kaip įveikti atstumą tarp liūdesio ir gyvenimo džiaugsmo. Sakoma finansinis stabilumas nesuteikia džiaugsmo, bet jis gali motyvuoti. Tokios motyvacijos vedimi ar siekdami lietuviai kelia sparnus. Pabaigę mokslus, palikę senus darbus jie susideda lagaminus ir iškeliauja gal tyliai ir nepastebimai.

Šiandien Anglija Lietuva pasiekiam ne tik pigių skrydžių dėka, bet ir pigiomis kelionėmis su mikroautobusais. Jie keliauja greitai, patogiai, o jų bagažo skyrius talpus. Kai oro uostose jus vargina griežtos taisyklės, mikroautobusuose galite vežiotis skysčius, kosmetiką ir didesnio svorio lagaminus. Be emigrantų, ieškančių perspektyvos, šie autobusai vežioja ir siuntinius. Visi tie, kurie nori pasiekti savo artimuosius, atsiusti jiems lauktuvių, gali naudotis tarptautinių siuntų kurjeriais arba šiais mikroautobusų vairuotojais.

Ar emigracijoje tikrai perspektyviausia? Ar Anglija Lietuva, tai kryptis, kuria keliauja daugybė laimės ieškančių jaunuolių. Šiandien vis rečiau kalbama apie protų nutekėjimą į Angliją. Kas nutiko? Tikriausiai mes pripratome prie emigracijos. Vis rečiau kritikuojam tautiečius iškeitusius Lietuvą į Karalystę. Anglijos Lietuviai neprisiriša taip prie Jungtinės Karalystės, kad nebegrįžtų ir nesilankytų gimtoje šalyje. Jie siunčia pinigus, lauktuves ir dėmesį artimiesiems pasilikusiems Lietuvoje. Nieko smerktino, netinkamo ar išdavikiško. Išvykdami mes neišduodam savo šalies, tik ieškom alternatyvių perspektyvų. O perspektyvos slepiasi visur. Ne tik Anglijoj ar Airijoje, bet visame atvirame pasaulyje. Mes neišduodam ir neiškeičiam lietuviškos žemės į anglišką juodadarbystę. Bet koks apmokamas darbas, tai pradžia. Tolesni veiksmai priklauso tik nuo jūsų motyvacijos. Ar jūs leisitės ar pakilsite? Kelkit sparnus, nusileiskit Anglijoje, o gal sugrįžkit atgal. Visas pasaulis mūsų namai.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>