Anglijos princesių sužadėtuvių žiedai: arba vieno žiedo istorija

vestuviniai ziedai

Lietuviai neturi monarcho ir jau labai seniai, tačiau mes vis dar gręžiojamės į D.Britanijos tradicijas. Mes žavimės ne jų politiniais sprendimais ir emigrantų prieglobsčiu ( o pastaruoju metu ir deportacija), o karališkomis meilės ir tuoktuvių istorijomis. Kunigaikštienei Catherine ir Princui Williamui gimė sūnus, bet prieš tėvystę ir santuoką jie draugavo ilga ir visas pasaulis nurimęs laukę jų sužadėtuvių. Williamas pratęsė vieno žiedo istoriją. Dar ir dabar merginos žavisi tuo iš kartos į kartą perduotu sužadėtuvių žiedu. Ar žinot kaip jis atrodo ir koks jo likimas?

 

Karališka klasika ir Anglijos Rožė

 

 

Sugrįžkime į 1981-uosiu metus, būtent tada būsimoji žmonių Princesė Diana gavo klasikinį sužadėtuvių žiedą su safyru iš Anglijos Princo Charleso. Nenuostabu, kad beveik po 30 metų Williamas įteikė savo ilgametei mylimajai tą patį mamos žiedą. Tokios iš kartos į kartą perduodamų žiedų tradicijos vakaruose populiarios. Lietuvoje senesnės kartos vyrai nedovanodavo sužadėtuvių žiedų, todėl tėvai galėjo nebent dovanoti savo pačių vestuvinius žiedus. Motinų žiedai, kuriuos paveldi sūnūs atiduodami jų mylimosioms. Galbūt ir Lietuvoje, jaunosios kartos palikuonys, jau tęs tokią sužadėtuvių žiedų perdavimo tradiciją. Jei 18 karatų, karališkai mėlyno ovalo safyru ir 14-a briliantų inkrustuotas balto aukso žiedas, tinka tik aukštuomenės damoms, tačiau kokius lietuviškus sužadėtuvių žiedus motinos perduos savo palikuoniams? Sunku nuspėti ateitį, todėl pakalbėkime apie karališką praeitį.

 

Kodėl safyrai?

 

Pasirodo briliantais inkrustuoti žiedai nėra patys praktiškiausi. Vietoj deimantų galima rinktis ir safyrus. Ką turėtumėt žinoti apie šiuos brangakmenius? Visados patikrinkite ar safyras pakankamai švarus ir kokie jo intarpai bei įskilimai. Švarūs ir be tarpelių safyrai daug tvirtesni. Vis tik šis akmuo ganėtinai trapus, todėl jį reikia tinkamai prižiūrėti. Jei mechaniškai jį pažeisit, jis nuskils ar net visiškai sutrupės. Sodrios spalvos safyrai, laikomi itin aukštos kokybės. Klijuoti akmenys deja nėra kokybės garantas. Tik profesionalūs juvelyrai įsodina akmenis į žiedo karūnėles.

 

Koks akmens dydis, tokia ir kaina

 

 

Žaidai inkrustuoti masyviais safyro akmenimis, tai brangi ir prabangi investicija. Karališkos šeimynos gal sau leisti tokią prabangą, bet ne eiliniai įsimylėjėliai. Jei vis tik jus domina safyrinis žiedas, galima į karūnėlę įsodinti ir mažesnį akmenį. Jei merginos ranka smulki, tai žiedas su dideliu akmeniu atrodytų neproporcingai. Mažo safyro žiedas pigesnis bei praktiškesnis. Jei vis tik jus domina Kunigaikštienės Catherine ir Princesės Dianos žiedo kopija, ji įkainojamas nuo 2 tūkstančių iki dešimčių tūkstančių litų. Originaliojo žiedo kaina prieš tuos 30 metų vertinama 28 tūkstančiais svarų sterlingų. Taigi ne kiekvienas mylimasis gali sau leisti 123 tūkstančių litų prabangą. Šiuo metu žiedo kaina gali būti smarkia išaugusi.

 

Safyrai ari smaragdai pagal charakterį ir išvaizdą

 

Kokia asmenybė, toks ir žiedas? Ne kiekvienas papuošalas tinka visoms. Tie patys žiedai gali netikti skirtingo charakterio ir išvaizdos moterims. Vis tik Catherine ir Diana panašios net tik charakteriu, bet ir aprangos pasirinkimu. Velionės Williamo motinos žiedas idealiai tinka Catherinai. Galbūt tiesa, kad vaikinai renkasi mylimąsias, kurios kažkuo panašios į jų motinas. Vis tik ne viso vienodai tinka monarchiška mėlynųjų safyrų spalva. Jei mylimosios akys žalio, dovanokite smaragdo žiedą, o tamsesnio gymio- rubiną. Skaidrios ir sodrios spalvos akmenys privalo turėti sertifikatą, todėl neapsigaukite pirkdami pigias kopijas. Kartais galima rinkit akmenis žiedui pagal minerojogiją, arba koks brangakmenis pagal kokią gimimo datą idealiausiai tinka. Safyras, tai išminties akmuo ( kaip pirmoje Hario Poterio dalyje). Taip pat safyras, tai ištikimybės simbolis. Jų spalvos varijuoja nuo mėlynos, geltonos net iki baltos. Raudonasis rubinas- tai meilė ir aistra, o smaragdas ( kaip tas miestas Ozo šalyje), laikomas sielos gydytoju. Jei dovanojat mylimajai viltį ir saugumą, rinkitės smaragdą. Ir nesvarbu kokia dovanojamo žiedo kaina, spalva ar dydis, bet nuoširdi, kantri ir visa pakelianti meilė.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>