Kaip apsisaugoti nuo lietaus ir šalčio?

Už lango – pasibaisėtinas oras, kuomet verta tik šiltai sėdėti namie, kuomet svarbus tik arbatos puodelis rankoje ir žvilgsnis pro langą; bet ar kada nors žiūrėdami į lauką susimąstom – ar tai pigūs langai, o gal tai prabangos viršūnė?

            Apskritai tokiomis akimirkomis, gali pasirodyti, kad langai turi pačią mažiausią reikšmę, ir tokie klausimai, manau, tikrai aplenks daugelio žmonių mintis. Tokiomis akimirkomis negalvojam apie lango būklę, kainą ar kokybę. Juk tuo momentu galvojame, kad svarbu tik tai, jog tu esi viduje, kur tavęs nepasiekia vėjo gūsiai ar šlapi šaligatviai. Sėdi sau šiltuose jaukiuose namuose, kuriuose jautiesi saugus ir nepasiekiamas ir apie nieką kitą negalvoji. Na, gal ir susimąstai apie gyvenimo prasmę, bandai atsakyti į filosofinius klausimus, o ir pats bandai prigalvoti įvairiausių filosofinių išvedžiojimų. Arba labai įsijautęs, tarsi dramatiško filmo herojus, bandai suvaidinti liūdną ir be galo skaudžią sceną iš savo mėgstamo filmo, kuriame įtrauktas panašus epizodas. Kodėl gi ne? Visi mes norim būti garsūs ir spindėti kaip žvaigždės. Beje, per langą ir žvaigždes galima stebėti, tas, kurios danguje. Bet, žinoma, tai neprilygs žvaigždžių stebėjimui atviroje erdvėje, ne ne.

            Kita vertus, jeigu ne langai, vėjo gūsiai jau tikrai būtų mums pasiekiami, o ir tie anksčiau minėti jaukūs namai įgautų žvarbumo jausmą – namai nebebūtų saugūs ir tu nebesijaustum apsaugotas. Vadinasi, tas anksčiau minėtas klausimas yra labai svarbus. Ar pigūs langai yra tokie pat patvarūs kaip ir brangūs langai? Ar mokame už niekam tikusią, nors ir prabangiai atrodančią išorę, ar už stiprias ir ilgalaikes vidines langų savybes, nors išorė ir nėra labai akį traukianti. Kaip neapsigauti ir nenudegti? Kaip neišmesti pinigų į balą ir kaip įsigyti kokybiškus langus? Ir kalba eina ne vien tik apie juos. Apskritai, kaip žinoti, jog preke nenusivilsi. Aišku, atsakyti sunku. Rekomendacijos gali būti vienas iš būdų. Per draugų patirtį galima ir pačiam leistis plaukti ta pačia upe, ypač, jei maudynės buvo geros. Juk galime pasitikėti draugais, ar ne?

            Be abejo, norisi atsinaujinti karts nuo karto, tačiau dažnai pabijome, jog tai neatitiks mūsų lūkesčių ar mūsų finansinių galimybių. Aišku, jog norime pigaus ir gero daikto. Bet vargu, ar šie dalykai yra taip greitai ir lengvai suderinami. Nebent rastumėm tikrai ypatingą pasiūlymą, kuris atitiktų poreikius ir galimybes, tuomet ir įmonė ir mes būtumėm laimėję. Galima sakyti, visa tai – laimės dalykas. Jei sekasi laimėti loterijose, tai galbūt ir šiuose dalykuose laimė ims ir nusišypsos. O kodėl gi nepabandžius. Juk sakoma, jei nerizikuosi…

            Pigūs langai – tikėkimės – nebus prastas pasirinkimas, galbūt nereikės žiūrėsim į žvaigždes su iškritusiais langais. Kita vertus, jei iškris – tai jau bus atvira erdvė. Erdvė pamąstymams.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>