Kelionė į Angliją ir deimantine Anglijos salas

Kas ta pažadėtoji „Isle of Wight“ žemė. Ar lietingoje Anglijoje dar yra saulėtų užuovėjų? Tai viena didžiausių Anglijos salų, atskirtų nuo žemyninės dalies.Vieni ją vadina deimantine dėl formos panašumo, o kiti dėl deimantinio poilsio. Pasirodo, net Anglijoje galima atostogauti, o ne tik uždarbiauti. Lėktuvais, keltais, automobiliais ir dviračiais keliaukit į Vaito salą. Kaip ir kiekvieną kelionę suplanuokite ir apskaičiuokite iš anksto.

Sutikrinkite visu keltų tvarkaraščius ir bilietų kainas. Jei kelionę į Angliją visai paprasta, tai į Vaito salą patekti ne taip lengva, bet verta. Jei laiku neįsigysite bilietų, už keltą teks sumokėti 51 svarą. Jei busite apsukrūs ir taupūs galima įsigyti bilietus į abi puses vos už 60 svarų. Jei keliausite savo automobilių, kelkitės iš Southamptono ar Porthmoutho uostų. Vis tik patogiausia, o ir smagiausia į Vaito salą keliauti pėsčiomis, nes keleivinių automobilių spūstys tik neduos jums ramybės. Jei su automobiliu galite keltis tik iš dviejų uostų, pėsčiuosius kelia ir keltas iš Lymingtono.

Kelionė į Vaito salą, tai kelionę į Angliją, nes sala priklauso Jungtinei Karalystei. Pirmasis miestas-uostas kurį aplankysite, tai Fishbourne‘as. Būtinai aplankykite Casisbrooke pilį. Šis miestelis įsikūręs netoli Newporto. Tai romėnų laikus menanti sala, kurioje gausu istorinės architektūros. Vaikščiodami apilink pilies gynybines sienas ir bokštus išvysite stulbinantį kraštovaizdį. Ši sala tai netikėta oazė. Visai nedaug tenutolusi nuo pačios Anglijos, ji traukia turistus ir pačius anglus, taip pat kaip lietuvaičius traukia Neringa, Nida ir Juodkrantė.

Pasivaikščioję po pilis, grožėkitės spalvingų salos kraštovaizdžiu. Kol kelionė į Angliją, arba sugrįžimas į didžiąją salą dar toli, apžiūrėkite spalvotas Vaito kalvas. Jos spindi nuo rausvų iki žalsvų atspalvių. Adatomis vadinamos smailiosios baltos kalvos ir jų viršūnėse įsikūręs švyturys, tai bene įžymiausios salos vietos. Čia vietiniai įkūrė pramogų paraką, kur pramogų ras ir tėvai ir jų vaikai. Ypatingą peizažą stebėsite užlipę ant apžvalgos aikštelės. Pasivaikščiojus po įžymiausias ir įspūdingiausias salo vietas, metas pasimėgauti ramiu poilsiu jachtose. Jei mėgstat greitį, išbandykit greitąsias valtis. Gaivus jūros kvapas ir vėjas atgaivins jus po sunkiausių darbų. Toks poilsis idealiai atgaivins tiek jūsų protą, tiek ir sielą.

Jei kelionė į Angliją iš deimantinės salos jau artėja, nepamirškit apsilankyti Freshwater Bay, skaidraus vandens paplūdimyje. Vakarinėje salos pusėje daugiau akmenuotų paplūdimių, tačiau rytinėje galėsite ramiai mėgautis švariu ir įkaitusiu smėliu. Tai idealus ir vaizdingas poilsis, kurį gali sau leisti net ir Anglijoje dirbantys lietuvių emigrantai. Vos kelios mylios iki deimantinio ir neįkainojamo poilsio. Persikelkite keltu ir atraskite kitokią Angliją, žavią, įstabią ir saulėtą. Nereikia skristi lėktuvais į tolimiausius pasaulio kraštus, kad atsipalaiduotumėt. Tobulą ir vizualų poilsį atrasite visai šalia namų, didžiausioje Anglijos saloje, pažadėtoje „Isle of Wight“ žemėje. Deimantinės atostogos, nebūtinai deimantinių vestuvių metininių metu. Grožėkitės adatiniais kalnais, žydra, skaidria jūra ir smėlėtais, rytinės pakrantės krantais. Net ir emigranto duoną ragaujantys lietuviai gali persikelti keltu į Vaito salą. Pasivaikščiokite pėsčiomis, nes tikrąjį grožį pamatysite ne pro automobilio langą. Uostai, pilys ir romėniška praeitis ir ko daugiau galima tikėtis. Neužsidarykite vienoje grafystėje ir miestelyje. Net ir Anglijos ribose galima atrasti stebuklingai gražių kampelių. Keliones po Angliją pradėkite nuo deimantinės Vaitos salos. Keltai jau paruošti, belieka įsigyti bilietus į abi puse.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>