Nuosavo namo paruošimas

geri katilaiKatilai yra vienas svarbiausių pasirinkimų, statant nuosavą namą. Katilus pagal jų degimo būdą galima išskirstyti į viršutinio bei apatinio degimo, o tai pat ir į dujų generavimo.

Šildymo sistemos nuolat tobulėja, atsiranda vis daugiau efektyvių šildymo būdų. Šiuolaikinės šildymo sistemos yra labai galingos ir namą apšildo labai pigiai ir greitai. Kai patalpoje temperatūra pakyla, tai termostatiniai ventiliai, esantys virš radiatorių nutraukia šilumnešio tekėjimą. Kai šiluma imama iš katilo, tada galia smarkiai mažėja ir jei nebūtų apsauginių saugiklių, vanduo katile paprasčiausiai užvirtų.

Keisti kieto kuro katilų galią galima keičiant oro kiekio lygį, kuris yra reikalingas degimus. Kai katilas yra viršutinio degimo tai reguliuoti jo galią nėra lengva, nes vienu metu dega visas kuras.

Oras reikalingas degimui yra tiekiamas per apatinę katilo dalį. Toje vietoje taip pat yra ir žarijos, todėl negalima staigiai sumažinti oro tiekimo, nes tada prasideda nepilnas degimas ir labai greitai gali susidaryti smalkės ar anglies dioksidas. Namuose būtų galima apsinuodyti ar užtrokšti.

Kai oro būna per mažai, tada malkos labai prastai ir sunkiai dega ir tokiu būdų susidaro labai didelis kiekis suodžių, lieka daug nesudegusio kuro. Katilo degimo trakto sienelės labai greitai apsineša. Todėl jas teks valyti kas dvi dienas ar net dažniau. Žinomą, tokius katilus mažai kas perka ir jų rinkoje praktiškai nebėra. Geriausias tokio katilo pavyzdys yra katilas-viryklė, ant kurios žmonės ruošia maistą. Dar verta atsiminti ir žvakės formos katilą. Jis nors ir priskiriamas prie viršutinio degimo katilų, tačiau yra ištobulintas ir tiek trūkumų kaip kiti tokio tipo katilai neturi. Šiame katile sudega e visas kuras, o dega tik viršutinis sluoksnis. Orui padarytas teleskopinis straublys. Taigi šis katilas tikrai turi daug privalumų. Jis nebrangiai kainuoja, pasižymi didele įkrova bei turi ilgą degimo laiką.

Žinoma, toks katilas turi ir trūkumų. Jo teleskopinis straublys yra gaminamas iš plieno, kuris yra atsparus temperatūrai, todėl jo tarnavimo laikas trumpas. Į tokį kurą JŪs papildomai neįkrausite kuro. Norint tai padaryti, reikia laukti, kol sudega visa įkrova. Dažnai šių katilų paviršius rasoja dėl degimo produktų temperatūros pokyčių. Taip pat dauguma tokių katilų turi vandens srauto apribojimus. Todėl gali kilti nemažai problemų įrenginėjant šildymo sistemas sujungtas su katilu.

Katilas, kuis priskiriamas apatinio degimo kategorijai, dega, naudojant tik apatinį kuro sluoksnį,o oras į katilą paduodamas per viršutinę degimo kameros dalį, kur degimo nėra.

Taigi tokių katilų lengviau reguliuojasi galia. Tai pat yra didesnės oro kiekio keitimo ribos, kurios svarbios degimui. Norint, kad kuras degtų, galia turi būti labai sumažinta. Tai vieni populiariausių katilų šiuo momentu. Tokie katilai universalūs, nes galima naudoti įvairų kurą, jų kaina yra prieinama.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>