Roletai ir uždelstas namų interjero sprendimas

roletaiKaip užbaigti namų interjerą? Kokius sprendimus taikyti? Užuolaidos greit nusidėvi, nublunka, o jų raštai „išeina iš mados“. Metalinės žaliuzės garsiai žvanga, apdulka ir greit sugenda. Be to tiek žaliuzės, tiek ir užuolaidos praleidžia saulės spindulių ruožus į kambarį. Ką rinktis? Šiuolaikiniai užuolaidų gamintojai, iš naujo prikėlė, seną langų dengimo roletais tradiciją. Taigi praktiška ir drėgmei atspari medžiaga, visiškai uždengia langus ir palieka jus visiškoje prietemoje. Šis ištisinis žaliuzių tipas buvo naudojamas dar senais, vos atmenamais laikais. Tada laiką skaičiavome pagal saulės spindulius, o metų laikus skirstėm pagal žvaigždžių išsidėstymą. Šiandien ant sienų kabo skaitmeniniai laikrodžiai, o apie metų laikus sužinome ne tik iš gamtinių stichijų, bet ir skaitmeninių kalendorių. Kad dienos šviesoje geriau matytume tuos skaitmeninius laikrodžius, mums tiesiog būtina priedanga nuo intensyvių sprindulių.

Roletai visiškai uždengia langus, palieka mus akliname dienos šviesos šešėlyje. Kodėl mes ieškom šešėlių? Šiuolaikinės technologijos, o ypač vizualiąsias medijas transliuojantys ekranai apsišviečia. Nuo šio persišvietimo mus saugo užuolaidos ir žaliuzės, bet tik roletiniai sprendimai paskandina jus visiškoje prietemoje. Kino filmus galite stebėti namuose, bet jaustis kaip tikram kino teatre. Bet ne jausmas, o praktiškumas svarbiausias. Tokius medžiaginius roletus nesunku valdyti ar prižiūrėti. Jei nebijo drėgmės ir purvo. Viskas sutaisoma ir nuplaunama.

Automatiniai roletai būtų pats tobuliausias sprendimas. Vos tik saulės spinduliai paliečia lango stiklą, automatinis mechanizmas sureaguoja ir palieka jus prietemoje. Be roletų, žaliuzių ar užuolaidų mūsų patalpos atrodytų nuogos. Langų priedangų tradicijos ganėtinai senos, nenuostabu, kad namai atrodo tušti jei jų langai nepridengti. Darbo aplinkoje priedanga ant langų tiesiog būtina. Rytą beveik neįmanoma dirbti kai saulė taip įkyriai plieskia į ekraną. Gal todėl žaliuzes mes laikome ofisiniu, biurų atributu. Kaip ir tobula kino muzika, taip ir tobula langų priedanga suteikia keistą pilnatvės jausmą. Rašydami tekstus prietemoje ir klausydamiesi kino filmų garso takelių, galite sukurti naujas, melodingai šviesias istorijas.

Šiandien mano kambario roletai nuleisti, aš slepiuosi šešėlyje ir rašau istorijas apie langų priedangos tradicijas. Žmonija ilgus tūkstantmečius slėpėsi. Nors natūralios šviesos mums reikia kaip oro, kažkodėl mes slepiamės nuo intensyvių spindulių. Roletais prislopinusi spindulių intensyvumą, vis dar girdžiu šviesos melodijas, jos prasiskverbia net ir pro tekstūras. Nieko blogo šiuose šviesos atspalviuose nėra. Pabandykite užsimerkti kai važiuojate autobusu saulėtą dieną. Kaip dinamiškai keičiasi šviesos atspalviai. Tamsesnis ir ryškesni šešėliai žaidžia po akių vokais. Visiškoje tamsoje ir visiškoje tyloje niekados neliekam, nebent gamta iš mūsų atima regėjimą ir klausą. Kas nutiktų jei kinomanai ir muzikos snobai prarastų regėjimą ir klausą? Visiškas proto ir gyvybės išsekimas, juk jie geria muzikos garsus ir vaizdus kaip vandenį.

Roletai prislopina saulės šviesą. Nuo intensyvių spindulių tiesiog būtina pailsėti. Poilsis žmogaus gyvybei ir sielai būtinas. Užtemdę kambarius, net ir dieną, bent akimirkai liekam prietemoje ir (prie)tyloje. Visada mėgau išradinėti ir kurti naujus žodžius. Dievinau šešėlių teatrą, o roletais aptraukti langai suteikė man progą pažaisti su šviesa ir intensyviais spinduliais. Dar ir dabar žaidžiu su žodžiai, garsais ir dienos šviesos atspalviais. Tai vienintelis atsipalaidavimo būdas. Nereikia mąstyti, tiesiog būti čia ir dabar, kai leidžiasi saulė už horizonto, bet palieka pėdsakus ant sienų apmušalų. Kaip dievinu šias spalvas, garsus ir istorijas, net ir užtraukusi roletus su jais žaidžiu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>