Suspausto oro talpos

Resiveriai arba suspausto oro talpos būna horizontalios arba vertikalios formos. Dažniausiai jie parduodami komplektacijoje, kurią sudaro manometras, apsauginis vožtuvas. Pirkite tik tokį resiverį, kuris, o tai pat ir jo vožtuvas turi CE sertifikatą. Resiverius skirto įvairiai. Dažniausiai jie būna: suspausto oro, aukšto slėgio, cinkuoti, deguonies ar vakuuminiai. Jų talpa svyruoja nuo 3000 iki 10 000 litrų talpos.

Reik nepamiršti, kad tai nėra savarankiškai įrenginys, tai tik oro kompresorių dalis. Jei resiveris parinktas tinkamas, tai kompresoriaus darbas bus efektyvus, ekonomiškas. Juos dažniausiai rasite su pilna komplektacija. Būtent resiveris ir išlieka svarbiausia viso mechanizmo funkciją, nes kaupia orą. Tokių būdu yra užtikrinamas pakankamas oro tiekimas bei kondensato pašalinamasis suslėgto oro. Taigi resiveri dydis yra labai svarbu ir geriausiai jį rinktis tik pasikonsultavus su specialistu. Resiveris būną skirtingų tipų, todėl reikia gerai žinoti kaip vieni ar kiti yra prižiūrimi. Vienus reikia džiovinti, kitus valyti, o trečius sterilizuot. Gera įranga leidžia kokybiškai suslėgti orą ir visi nešvarumai bus pašalinti.

Džiovinimas vyksta labai paprastu būdu. Kompresorius susiurbia atmosferos orą, kuris yra kaip dujų mišinys, o jame visada būna garų. Tikriausiai žinote, kad garai yra nepastovūs ir daugiausiai jie priklauso no to, kokia yra temperatūra. Jei oro temperatūra kils, o tai visada vyksta tada, kai yra slėgimas. Taip padidėja drėgmės kaupimas. Kai oras yra aušinamas, tai drėgmė yra kaupiama daug mažiau ir vanduo pradeda kondensuotis. Resiveriai šalina šį kondensatą arba centrifuginis skirtuvas. Visos šios dalys yra įmontuojamos už kompresoriaus. Žinoma, po to oras dažniausiai vis dar būna prisotintas garais. Būtent dėl to toliau vykstant aušinimui, vamzdžiuose, skirtuose oro paskirstymui, o tada kaupiamas dar didesnis kondensato kiekis. Jei jūs neužtikrinsite oro džiovinimo, tai dažnai teks kompresorių remontuoti.

Kitas svarbus dalykas yra filtravimas. Jei neteko niekad susidurti, tai tikriausiai nežinote, kad su kiekvienu kubiniu metru, kompresorius įsiurbia apie 190 milijonų įvairių nešvarumo dalelių, o taip pat virusų, bakterijų ir t. t. Kompresorius sugeba pašalinti tik nešvarumus, o didelė dalis teršalų lieka suslėgtame ore. Todėl dažniausiai oro valymas turi būti atliekamas kruopščiai ir tvarkingai. Kuo oras švaresnis ir kokybiškiau suslėgtas, tuo kompresorius ilgiau tarnaus, jo našumas bus daug didesnis, o visos svarbios dalys, tokios kaip vožtuvai bus apsaugotos nuo teršalų. Filtravimas yra tiesiog būtinas, kitaip remonto išlaidos bus labai didelės.

Dėl buferinių funkcijų ir oro kaupimo resiveriai yra pati svarbiausia dalis. Jie užtikrina reikiamą oro tiekimą ir pašalina kondensatą iš suslėgto oro. Renkantis resiverį, būtinai pasikonsultuokite su specialistu, kuris padės Jums išsirinkti tinkamiausią. Jo dydis turi būti tinkamas, o tai pat jis turi būti atsparus korozijai.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>